Kamerové systémy

Systém je určen pro sledování chráněného prostoru kamerami, zaznamenání obrazu kamer a přenos reálného videosignálu i záznamu prostřednictvím internetu na kterýkoli počítač.. Systém lze připojit na PCO a lze tak zajistit komplexní ochranu objektu nebo osob, uživatel může využít systému samostatně pro dálkové sledování objektu z libovolného místa s připojením k internetu. Videosystém se skládá v principu z kamer, které jsou umístěny uvnitř nebo vně střeženého objektu a záznamového a přenosového zařízení – videorekordéru. Systém je k dispozici ve dvou variantách 4 a 16 (typové označení určuje maximální počet připojitelných kamer).

Kamery

Systém používá kompaktní kamery řady C-MAX. Jedná se o barevnou kameru pro vnitřní i venkovní použití (kamera je vodotěsná). Kamera je vybavena funkcí NOC/DEN, to znamená, že snímací obvody kamery se přizpůsobují aktuálním světelným podmínkám tak, aby byla zajištěna optimální jakost obrazu. Kamera je vybavena systémem infračerveného přísvitu, který vyzařováním neviditelného infračerveného záření zajistí funkci kamery i při extrémně nízké úrovni okolního osvětlení. Napájení kamery je 12V.

Videorekordér

Videorekordér je jádrem systému a zajišťuje veškeré funkce. Videorekordér zpracovává signály všech připojených kamer, upravuje je pro zobrazení na místním nebo vzdáleném monitoru, zajišťuje záznam signálů na vnitřní HDD disk a zajišťuje připojení systému na internet.

Systém 4
 • zobrazení 200 snímků/s
 • záznam 100 snímků/s
 • napájení 12 V
 • 4 video vstupy
 • výstup BNC a VGA
 • zálohování USB
Systém 16
 • zobrazení 800 snímků/s
 • záznam 100 snímků/s
 • napájení 230 V
 • 16 video vstupů
 • výstup BNC, VGA a S-VIDEO
 • zálohování USB, DVD/CD

Ovládání
Videorekordéry je možné ovládat prostřednictvím grafického menu v češtině, povely jsou zadávány pomocí počítačové myši, která je připojena k videorekordéru, případně tlačítky na panelu videorekordéru nebo dálkovým infračerveným ovladačem. Funkce jsou rozděleny do několika sekcí, přístup do jednotlivých sekcí lze blokovat zadáním hesla.

Dálkové sledování
Videorekordéry lze připojit jako samostatné zařízení na internet. V tomto případě se může oprávněný uživatel (identifikace heslem) připojit na videorekordér, sledovat reálný obraz nebo záznam. Ovládání videorekordéru přes internet je omezeno na běžné uživatelské funkce, programování je možné pouze místně.

Detekce pohybu
V každém záběru kterékoli kamery lze ve vybrané části obrazu detekovat pohyb, to znamená změnu obrazu. V tomto případě je vyhlášen poplach sepnutím alarmového relé, vždy kdy dojde k detekci pohybu. Tento poplach může být zpracován systémem, případně může být využit pro místní reakci (siréna, světla apod.).

Zálohování záznamů
Přestože kapacita vnitřního HDD je dostatečná pro záznam v řádu týdnů (v případě jejího překročení jsou nejstarší záznamy mazány), je možné záznamy zálohovat na vnější zařízení a média. Zálohovat lze na USB Flash Disk nebo na vestavěnou DVD/CD mechaniku.

profesionální službyohledně dotazů volejte (+420) 607 673 999